LPFPadel Noteikumi
1.Kas ir padel?
Padel ir komandas sporta veids, kuru spēlē 2 spēlētāji pret 2 spēlētājiem. Tātad laukumā atrodas 4 spēlētāji. Spēles laukums ir padel korts. Padel spēlē gan iekštelpās, gan ārā.
Padel korts:
Padel korts visā garumā ir 20 metri. Tātad viena laukuma puse no tīkla līdz gala stiklam ir 10 metri. Padel korts platumā no 1 sānu stikla līdz otram ir 10 metri.
Serves laukums no tīkla līdz līnijai ir 6,95 metri. Serves laukums no vidus līnijas līdz sānu stiklam ir 5 metri.
Tīkla augstums ir 0,88 metri.
Gala stikli ir 3 metru augstumā, virs kuriem ir 1 metru augsts žogs.
Sānā pie gala stikla ir 2 metrus plats un 3 metrus augsts stikls, virs kura ir 1 metru augsts žogs. Nākošais posms uz tīkla pusi sastāv no 2 metrus plata un 2 metrus augsta stikla, virs kura ir 1 metru augsts žogs. Nākošie 2 posmi uz tīkla pusi ir 2 metrus plati un 3 metrus augsti žogi. Nākošais posms uz tīkla pusi ir 1 metru plats un 3 metrus augsts žogs. Un pie tīkla ir 1 metru plata izeja no korta, kura tiek izmantota ieiešanai un iziešanai no laukuma, kā arī izspēles laikā izskriešanai ārā, lai atsistu bumbiņu.
2.Rezultāta skaitīšana
Padel rezultātu skaita tāpat kā tenisā. Spēli uzvar komanda, kura ir labākā 3 setos- tātad uzvar pāris, kurš ir uzvarējis 2 setus. 1 setu spēlē līdz 6 uzvarētiem geimiem. Ja geimos rezultāts ir 5:5, tad setu spēlē līdz 7 uzvarētiem geimiem. Pie rezultāta 6:6 tiek spēlēts taibreiks jeb tie-break. Taibreikā punktus skaita 1, 2, 3 utt, līdz kāda komanda uzvar 7 punktus. Pie rezultāta taibreikā 6:6, tiek spēlēts tik tālu, kamēr kāds no pāriem ir vadībā ar 2 punktiem jeb līdz 2 punktu pārsvaram. Ja komanda taibreikā uzvar ar rezultātu 7:5, tad rezultāts šādam setam ir 7:6 (7:5). Geimos rezultātu skaita- 15, 30, 40 un vienādi. Servētāju komandai rezultātu sauc pirmo- ja pirmo punktu uzvar servētāju komanda, tad rezultāts ir 15:0. Pie rezultāta “vienādi” jeb “40:40” tiek izspēlēts izšķirošais punkts jeb “golden point”. Izšķirošajā punktā serves kvadrātu izvēlas serves uzņēmēju komanda.
Laukuma pušu maiņa:
Tāpat kā tenisā laukuma puses maina pie nepāra geimu skaita, tātad mainās pie 1:0, 2:1, 3:0, 3:2 utt.
Izspēle:
Pirms spēles tiek izlozēts, kura komanda servēs pirmo geimu un kura komanda iesāks spēli kurā laukuma pusē.
Izspēli iesāk ar servi.
Izspēles laikā bumbu drīkst sist jebkurš spēlētājs jebkurā laukuma zonā.
Padel bumba tiek ieskaitīta iekšā jeb laukumā, ja tā atlec vispirms uz grīdas un tikai tad pret sienu vai žogu. Vienīgi pie serves bumbiņa pēc atlēciena uz grīdas nedrīkst pieskārties žogam. Pārējā izspēles laikā bumbiņa pēc atlēciena pret grīdu drīkst skart gan sienu, gan žogu. Spēlētājs drīkst atsist bumbiņu pirms vai pēc atlēciena.
Serves noteikumi
Serve ir jātrāpa pretējā kvadrātā. Tātad, ja servē no labās puses, tad serve jātrāpa kreisajā pusē pretinieku laukumā. Vienmēr geimu iesāk no labās puses- uz 1.kvadrātu. Otro punktu servē uz 2.kvadrātu. Pēc katra izspēlēta punkta serves kvadrātu maina. Servējot padel, bumbiņa ir jāmet pret grīdu un nedrīkst uzsist pa bumbiņu virs vidukļa augstuma. Katrā izspēlē ir 2 iespējas- ja pirmo servi kļūdās, tad vēl ir otra serve. Ja otru servi kļūdās, tad punkts ir zaudēts.
Servējot bumbiņai ir jāatlec pretējā serves kvadrātā. Pēc atlēciena pret zemi, bumbiņa drīkst skart tikai stiklu. Ja pēc atlēciena pret zemi, bumbiņa skar žogu, tad serve ir kļūdaina.
Ja servējot bumbiņa skar tīklu un iekrīt pareizajā serves kvadrātā, tad šāda serve ir iekšā jeb laukumā un izspēle ir jāturpina. Ja servējot bumbiņa skar tīklu, bet neiekrīt pareizajā kvadrātā, tad servē ir kļūda.
Pirmo geimu servē vienas komandas spēlētājs, otru geimu servē pretinieku komandas spēlētājs. Trešo geimu servē pirmās komandas otrs spēlētājs. Ceturto geimu servē otrās komandas otrs spēlētājs. Šādi servētāji mainās visu spēli.
Spēles noteikumi
Bumbiņa ir spēlē, ja:
- tā ir pārlidojusi pāri tīklam un skar grīdu,
- tā ir pārlidojusi pār tīklu un to atsit pretinieku komandas spēlētājs,
- tā ir pārlidojusi pāri tīklam un skārusi grīdu un pēc tam stiklu vai žogu,
- tā ir pārlidojusi pāri tīklam, skārusi grīdu un izlēkusi ārpus laukumam.
Viena sitiena laikā pa bumbiņu nedrīkst uzsist divas reizes.
Spēlējot ir obligāti jābūt uzliktai ap roku drošības šņorei.
Ja spēlējot tiek uzsists tik stipri, ka bumbiņa pēc atlēciena pa zemi izlec ārpus laukuma,tad punktu iegūst komanda, kura izpildīja šo sitienu. Taču pie šādas bumbiņas pretinieku komandas spēlētājs drīkst skrien un no ārpuses laukumam to iesist iekšā. Ja spēlējot tiek uzsists tik stipri, ka bumbiņa pēc atlēciena pa zemi izlec ārpus laukuma, un/vai pieskaras objektu ārpus laukumām (griesti, lampas, gaismas stabi virs 4m.) tad punktu iegūst komanda, kura izpildīja šo sitienu.Ja bumbiņa atlec pret grīdu, tad skar stiklu vai žogu un pārlec atpakaļ sitiena izpildītāja laukuma pusē, tad punktu ir uzvarējusi komanda, kura izpildīja sitienu. Bet šādā gadījumā pretinieku komanda var sist pa bumbiņa, kamēr tā nav atlēkusi otro reizi pret grīdu, pat ja bumbiņa ir šķērsojusi tīkla līniju.
Ja izspēles laikā pieskaras tīklam ar raketi, apģērbu vai kādu ķermeņa daļu, tad punkts tiek zaudēts.
Spēli pabeidz ar rokas spiedienu.