Inventārs

Ekipējums no laika gala ir bijis viens no evolūcijas stūrakmeņiem. Ja tic kādai no evolūcijas teorijām, tad vieni no cilvēces “senčiem” mācēja apstrādāt un veidot no koka visdažadākos medību rīkus jau 4 miljonus gadus senā vēsturē, bet senākie arheologu atrastie apstrādātā akmens “rīki” ir datējami ar laiku apmēram 2.5 miljonus gadus senā vēsturē. (šis vairāk ir lai pārliecinātos, ka kāds no jums lasa mājas lapu)

Ikvienā sporta spēlē, lai sportisti varētu pilnvērtīgi sacensties, ir nepieciešams inventārs. Protams, nereti pie spēles inventāra tiek pieskaitīti ne tikai labs garastāvoklis un veselība, (sporta) pārtika vai pat tiesnesis, bet Padel gadījumā tas galvenokārt sastāv no spēlēšanai atbilstoša sportista sporta tērpa, spēles laukuma (korta), spēles raketītes un bumbiņas.

Sporta apģērbs

Tā kā Padel laukumi ir gan zem skaidrām debesīm, gan telpās, tad būtiski ir ņemt vērā gadalaikus, temperatūras un citus laikapstākļus, taču, lai piedalītos izmēģinājuma treniņā-spēlē, Padel der jebkurš sporta apģērbs, ko Tu jau izmanto sporta kluba apmeklējumam, skriešanai, sporta izbraucienam ar divriteni vai visdažādāko sporta spēļu spēlēšanai. Būtiskākais, kas būtu jāņem vērā – labāk vilkt apavus ar labu protektoru (lai, neatkarīgi no laikapstākļiem, tie neslīdētu), kā arī šortus vai sporta bikses ar kabatām, kur ērti ielikt bumbiņas, jo reizēm spēlē sanāk servēt vairākas reizes pēc kārtas.

RAKETĪTE

Visos Padel klubos ir plašs klāsts ar visdažādākajām raketītēm, ko izmantot treniņiem un spēlēšanai, tāpēc šai ekipējuma daļai ikviens spēlētājs tā nopietnāk pievēršās pēc pirmajām 10-20 reizēm, kad sajūt vēlēšanos iegādāties kaut ko savu un ilgākam laikam. Un tad trenera vai pieredzējušāku spēlētāju padomiem noteikti būtu jāpievērš uzmanība, jo raketītes ir ļoti atšķirīgas pēc savas formas, svara, tehniskās specifikācijas un daudzām citām niansēm. Un tāpat kā pulksteņi, telefoni, auto vai kūrorti – mēdz ļoti nopietni atšķirties pēc cenas/kvalitātes kritērija.

Pamatā, kas būtu jāzin jauniem spēlētājiem, ir tas, ka raketītes tiek veidotas no speciāli apstrādāta oglekļa šķiedras materiāla, tātad ir vieglas (vidēji 370-375g), formas ziņā tās ir nedaudz īsākas un šaurākas par tenisa raketītēm (augstums apmēram 45cm, platums apmēram 26cm), to virsma ir īpaši caurumota (sitienu stipruma dinamikai) un tām ir neliela “drošības aukliņa” raketītes pamatnē, ar ko raketīte tiek nodrošināta/stiprināta pie plaukstas locītavas, lai izvairītos no raketīšu negaidītiem un pretiniekus vai partneri traumējošiem “lidojumiem”.

LAUKUMS

Padel korts pēc uzbūves nedaudz atgādina tenisa kortu, tikai ir proporcionāli mazāks, kā arī tam ir laukuma malas un sāni, kur daļa ir no metāla konstrukcijas, bet korta galos un stūros ir caurspīdīga un triecienizturīga plastikāta daļas.